„Mam sprzedawać, czy wypełniać dane w CRM” – czego unikać przy wdrożeniu, aby nie usłyszeć takiego pytania od handlowca?

DLACZEGO NIE LUBIMY UŻYWAĆ CRMÓW – BŁĘDY WDROŻEŃ SYSTEMÓW

Podczas naszych rozmów z dyrektorami handlowymi wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, w której zespół handlowy nie chciał używać wdrożonego systemu CRM. Postanowiliśmy przeprowadzić dogłębny wywiad i spróbować odpowiedzieć na pytanie „dlaczego handlowcy nie chcą pracować w CRM…?” oraz „na jakie błędy wdrożeń systemów trafiają?”

Można teraz zacząć szukać wielu bardzo ważnych argumentów i powodów, dla których dyrektor handlowy nie jest zadowolony z efektów wdrożenia:

  • CRM jest nieintuicyjny i trudno wprowadza się dane – Tak to prawda, ergonomia użycia systemu ma ogromne znaczenie i nie można jej pomijać, ale jej brak nie jest naszym zdaniem główną przyczyną niechęci zespołów sprzedażowych, a jedynie skutkiem czegoś zupełnie innego. Szczególnie, że dzisiaj większość dostępnych na rynku systemów CRM ma ładną szatę graficzną i całkiem rozsądnie zaprojektowane „user experience”, czyli sposób w jaki użytkownik porusza się po systemie…

To jeszcze nie koniec! 
Uzyskaj dostęp do pełnego artykułu i otrzymaj DARMOWY prezent 

Administratorem danych osobowych jest firma Clorce Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 41b/2, 60-784, KRS: 0000752499, NIP 7792497444, REGON: 381540480. Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać w celu realizacji zamówienia, na podstawie art. 6 ust. 1. lit. b Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej RODO). Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.