Jest wiele powodów dla których firmy wybierają Salesforce, jednak pracując z Salesforce piąty rok zauważyliśmy, że trzy z nich są szczególnie istotne!

Czas to pieniądz, a Salesforce oszczędza czas!

Co sprawia, że Salesforce pomoże Ci działać szybciej?

 1. Modułowa budowa – wiele podstawowych procesów w firmie można uruchomić w systemie w kilka dni. Istnieją gotowe rozwiązania np. Service Cloud, które pozwala uruchomić podstawowe procesy obsługi klienta w kilka dni. Jeśli firma chciałaby umożliwić klientom self service albo zarządzanie siecią partnerów – wystarczy podstawowe wdrożenie community cloud – nie trzeba pisać systemu od zera!
 2. Appexchange czyli aplikacje na Salesforce pobierane niemal tak łatwo jak na smartfona – producent platformy zapewnia możliwość pobierania aplikacji przygotowanych przez partnerów, pozwalających na sprawne zarządzanie różnymi procesami w firmie. Część z nich to płatne gotowe branżowe rozwiązania, część to bezpłatne pluginy pozwalające w kilka godzin przenieść do systemu np. proces rekrutacji.
 3. Szybkość developmentu – projekt który tradycyjny software house wycenił na 9 miesięcy nakładu pracy my zrealizowaliśmy w 2. Modułowość i gotowe rozwiązania powodują, że własne specyficzne procesy można przygotować dzięki Salesforce znacznie szybciej niż w wypadku dedykowanych rozwiązań pisanych „pod klucz”.

Nie jesteś uzależniony od dostawcy, a do tego wiele rzeczy możesz zrobić samodzielnie!

Podczas każdego z naszych wdrożeń staramy się zostawić za sobą w organizacji tzw. „power usera”, który będzie zarządzał, administrował i ulepszał system. Istnieje możliwość, samodzielnego wprowadzania zmian, a jest to o tyle łatwe, że dużą część w Salesforce się „wyklikuje” a nie koduje. Nauczenie się tego nie jest wiedzą tajemną, gdyż ekosystem Salesforce jest doskonale udokumentowany:

 1. Sam producent systemu Salesforce udostępnia ponad 100 multimedialnych kursów (trailheads) przeznaczonych dla użytkowników biznesowych, administracyjnych oraz developerów
 2. Istnieje duże środowisko (tzw community) wspierane przez producenta, w którym możesz szukać pomocy
 3. Na samym amazonie jest kilkaset książek dotyczących developmentu w Salesforce

Oczywiście nie należy wynajdywać koła od nowa – dużo szybciej i łatwiej zaczyna się przygodę z systemem wraz z Partnerem Salesforce (Polska to rynek na którym działa ich aktywnie kilku). Ze względu na duże wystandaryzowanie środowiska jeśli w razie konieczności ktoś chciałby zmienić partnera – jest to znacząco prostsze niż zmiana dostawcy dedykowanego systemu napisanego przez software house w innej technologii!

system crm salesforce

System rośnie razem z firmą!

Najmniejsze wdrożenie które udało nam się przeprowadzić zrobiliśmy w 2 osobowej firmie, a największe w korporacji zatrudniającej 6500 osób. Często słyszymy rozmawiając z potencjalnymi klientami pytanie „Czy Salesforce nie jest za duży dla mnie? Wydaje mi się, że Salesforce to kombajn.”. To prawda, że w Salesforce można zrobić bardzo wiele, jednak nie od razu Kraków zbudowano. Wiele naszych wdrożeń to rozpoczęcie od CRM w najczystszej formie. Tu Salesforce ma wielu tańszych konkurentów, którzy jednak przy potrzebie modyfikacji procesu nie są w stanie sprostać wymaganiom dotyczącym rozwoju, dlatego małym organizacjom rekomendujemy zaczęcie od najtańszego modułu CRM, który wraz ze wzrostem firmy może rozwinąć się w złożone wdrożenie bez konieczności migracji i zmiany narzędzia.

Jak zwykle wgląda przyrostowe wprowadzanie Salesforce w organizacji?

 1. Wdrożenie prostego CRM (leady, okazje biznesowe, KPI dla sprzedaży, raportowanie i dashboardy managerskie)
 2. Zaawansowane procesy sprzedaży (forecasting, ofertowanie, indywidualizacja procesu np. zaawansowane formularze i automatyzacja)
 3. Uruchomienie obsługi klienta/procesów reklamacyjnych- pierwsze przymiarki do uzyskania widoku klienta 360 stopni
 4. Spięcie procesów sprzedaży i obsługi klienta z innymi procesami w firmie (w tym fakturowanie, księgowość)
 5. Połączenie z procesami backoffice
 6. Uruchomienie indywidualnych procesów branżowych (np. zarządzanie spedycją wraz z obiegiem faktur, listów przewozowych, windykacją)

Wielu klientów mówi nam „w sumie my te wszystkie procesy mamy, ale w różnych systemach”. I właśnie tu pojawia się magia Salesforce – procesy te można zintegrować ze sobą i obsługiwać w jednym narzędziu, a ponieważ koszt licencji jest cały czas taki sam, to im więcej procesów obsługuje się w jednym systemie, tym tańsze jest rozwiązanie dla organizacji!