Integracja platformy Salesforce i wprowadzenie systemu oceny potencjału klienta w czasie rzeczywistym dla Mubi.pl

O Mubi.pl:

Mubi.pl to strona internetowa oferująca użytkownikom możliwość porównywania cen ubezpieczeń OC i AC, ubezpieczeń turystycznych oraz szkolnych ubezpieczeń NNW. Firma Mubi współpracuje z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi na polskim rynku i zatrudnia ponad 300 agentów ubezpieczeniowych.

Opis projektu:

W celu zwiększenia konwersji i poprawy wydajności zarządzania potencjalnymi klientami firma Mubi zwróciła się do nas w sprawie implementacji systemu live lead scoringu. Jako wiodący dostawca rozwiązań Salesforce, zintegrowaliśmy system oceny potencjału klienta z systemem CRM Mubi.pl w celu poprawy doświadczeń podczas korzystania z platformy dla klientów oraz zwiększenia wydajności agentów.

 

Zaimplementowany system przypisuje ocenę do każdego potencjalnego klienta, zależną od szeregu czynników, w tym informacji demograficznych oraz poprzednich czynności wykonanych na stronie Mubi.pl.  Klienci z najwyższą oceną obsługiwani są w pierwszej kolejności w celu maksymalizacji konwersji i natychmiastowego pozyskania wartościowych klientów.

 

Kierownicy zmiany mogą w każdej chwili zmienić dokładne kryteria oceniania, a każda zmiana aktualizowana jest w czasie rzeczywistym. Prosta konfiguracja systemu umożliwia dostosowanie go dla różnych branż, w tym finansowej, handlowej, motoryzacyjnej, turystycznej, ubezpieczeniowej, czy budowlanej. Celem systemu jest wsparcie zespołu obsługi klienta i sprzedaży, umożliwiając automatyczny kontakt z wartościowymi klientami i zmniejszenie ilości przerwanych sesji.

 

Głównym założeniem projektu było rozszerzenie funkcjonalności systemu CRM klienta i zapewnienie łatwo skalowalnego rozwiązania, które nie utraci wydajności wraz z rosnącą ilością agentów ubezpieczeniowych klienta. Ocena każdego potencjalnego klienta odbywa się w pełni automatycznie, a klienci o najwyższej punktacji są sortowani i przypisywani do agentów z odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem. Wszystkie funkcje systemu są łatwo dostępne z poziomu platformy Salesforce. 

Rezultaty:

Integracja Salesforce i kompleksowego systemu oceny potencjału klienta przebiegła szybko i sprawnie, umożliwiając agentom Mubi korzystanie z automatycznych narzędzi zwiększających produktywność. System zautomatyzował przypisywanie klientów do odpowiednich agentów, wykorzystując dane użytkowników do scoringu w czasie rzeczywistym i dostarczania spersonalizowanego doświadczenia dla każdego klienta.

Dzięki priorytetowemu traktowaniu klientów z najwyższą oceną, agenci są w stanie skupić swój czas i zasoby na najcenniejszych klientach. Wykorzystując system zaimplementowany przez Clorce, centrum kontaktowe klienta otrzymało potężny system automatyzacji przekierowywania, który zapewnia, że kluczowi klienci obsługiwani są jako pierwsi i są łączeni z agentem odpowiednim do ich konkretnych potrzeb. 

 

Cały system dostępny jest dla pracowników poprzez intuicyjny dashboard z przyjaznym dla użytkowników interfejsem, co znacznie skróciło potrzebny czas na zapoznanie się personelu z jego działaniem i rozpoczęcie korzystania z niego w pełnym zakresie.

 

Projekt zakończył się wielkim sukcesem. System oceny potencjału klienta w czasie rzeczywistym pomógł firmie zwiększyć konwersje, zmniejszyć obciążenie centrum obsługi i priorytetowo traktować najbardziej wartościowych klientów. Zintegrowany system jest elastyczny i może być łatwo dostosowany do zmieniających się potrzeb biznesowych, co czyni go cennym narzędziem dla ciągłego rozwoju i sukcesu Mubi.

Opinia klienta:

”Jesteśmy wdzięczni zespołowi Clorce Solutions za przekonanie nas do korzystania i skutecznie wdrożenie platformy Salesforce do naszej porównywarki ubezpieczeń Mubi.pl, jak również za dostosowanie oferowanego rozwiązania do naszych konkretnych potrzeb.

 

Dzięki współpracy z Clorce zoptymalizowaliśmy proces obsługi klienta i zautomatyzowaliśmy wiele czynności, które ręcznie zajmowałyby znacznie więcej czasu i wymagały dodatkowych rąk do pracy. Podjęliśmy współpracę z Clorce w nadziei na szybszy rozwój naszego biznesu i nasza inwestycja w pełni się zwróciła”.

 

Patryk Juchniewicz

Dyrektor Sprzedaży

www.mubi.pl

This post is also available in: English (angielski)