W tej serii blogów eksperci Salesforce dzielą się wiedzą, w jaki sposób osiągnąć swoją wizję za pomocą technologii Salesforce, analizując pięć głównych obszarów krytycznych dla sukcesu. Pierwszym z poruszonych tematów jest zwrot z inwestycji.

Autor:  Forrest Murphy – GLOBAL PRODUCT DIRECTOR, SALESFORCE PROFESSIONAL SERVICES

zwrot z inwestycji salesforce

COVID-19 nie przyniósł światu większej liczby wirtualnych doświadczeń biznesowych. Po prostu go przyspieszył. W tym roku byliśmy świadkami szybkiego wdrażania nowych rozwiązań Salesforce przez wiele firm, żeby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów. Podobnie jak Zoom i Sonos, niektórym z nich udało się osiągnąć rekordowy wzrost. Osiągnęli to, skupiając się na szybkiej zmianie w celu dostosowania się do nowych potrzeb klientów.

Od ponad 20 lat eksperci w Salesforce współpracują z naszymi klientami, aby przekazać wskazówki dotyczące produktów i najlepsze praktyki, które pomogą im osiągnąć założone cele. Jednak w ciągu ostatniego roku, musieliśmy zaktualizować nasze podejście. Chcieliśmy upewnić się, że nasi klienci nadążają za zmieniającymi się wymaganiami rynku w obecnej sytuacji gospodarczej. Zwróciliśmy uwagę na typowe pytania, takie jak:

  • W jaki sposób pogodzić szybkie wdrażanie nowych rozwiązań i sprostać wymaganiom klienta przy jednoczesnym wdrażaniu platformy Salesforce, żeby osiągnąć długoterminowy sukces?
  • Jak połączyć wiele biznesów z różnymi celami?
  • Jakie są najlepsze praktyki dla szybkiego wdrażania rozwiązań Salesforce na dużą skalę?

Czym są Assurance Services?

Niezależnie od tego, czy:

  • próbujesz dostarczać spersonalizowane usługi dla klientów,
  • zwiększać produktywność pracowników do pracy z dowolnego miejsca,
  • stworzyć pełen obraz klienta poprzez różne narzędzia i informacje o nim,

nasze oferty usług bezpieczeństwa (Assurance Services) zapewnią najszybszą drogę do osiągnięcia Twojej wizji dzięki technologii Salesforce. Portfolio usług Assurance Services zostało opracowane na podstawie tysięcy wdrożeń, które nasi eksperci ds. usług stworzyli wokół pięciu głównych obszarów. Są one najbardziej kluczowymi dla klienta:

1. Organizacja nastawiona na sukces

Cechą charakterystyczną udanego wdrożenia produktu Salesforce jest zorientowanie i pewna wspólna wizji i celów biznesowych dla Twojego rozwiązania. Aby to osiągnąć, należy uporządkować struktury wewnętrzne, takie jak zarządzanie projektem, wartość biznesowa oraz planowanie planu wdrażania (tzw. roadmapy). Mając te rzeczy, będziesz miał podstawy do realizacji swojej wizji.

2. Podstawy rozwiązania i projektu

Firmy odnoszące sukcesy tworzą powtarzalne procesy, które kierują przyszłymi decyzjami. Opracowując jasne standardy projektowania architektury systemu, racjonalizacji aplikacji i konfiguracji w porównaniu z dostosowywaniem, można zapewnić krótkoterminowe wyniki i długoterminową elastyczność przed przejściem do tworzenia pojedynczej linii kodu.

“Opracowanie wytycznych do projektu pomaga klientom Salesforce zrozumieć kompromisy związane z podejmowanymi przez nich decyzjami, a ostatecznie pomaga nam działać szybciej.”

 – KATIE DUNLAP, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY, MOŻLIWOŚCI SALESFORCE I BRANŻE W SLALOM CONSULTING

„Opracowanie wytycznych do projektu pomaga klientom Salesforce zrozumieć kompromisy związane z podejmowanymi przez nich decyzjami, a ostatecznie pomaga nam działać szybciej” – powiedziała Katie Dunlap, dyrektor zarządzająca w Slalom Consulting. „Mając odpowiednie podstawy techniczne, możesz zapewnić, że Twoje rozwiązanie Salesforce będzie skalowalne w perspektywie krótko- i długoterminowej, a Twoje operacje będą przebiegać z odpowiednią prędkością”.

3. Projektowanie danych i integracji

W świecie pełnym dużych ilości danych, ich identyfikacja i integracja ma kluczowe znaczenie dla spersonalizowanych doświadczeń klientów lub pracowników. Opracowanie podejścia do informacji na podstawie najlepszych praktyk w zakresie modeli danych Salesforce, ich integrację i racjonalizację pomaga stworzyć kompleksowy system do ich udostępniania. To on zapewnia wyjątkowe doświadczenie klienta.

4. Infrastruktura i bezpieczeństwo użytkowników

Bezpieczna i godna zaufania platforma ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka, zapewniając jednocześnie najlepsze wrażenia użytkownikom i klientom. Opracowanie struktury bezpieczeństwa w oparciu o najlepsze praktyki Salesforce, takie jak: jednokrotne logowanie (SSO ang. single sign-on) lub dostępność i zabezpieczenie danych, umożliwia stworzenie bezpiecznej i zaufanej platformy. Może ona być dostosowana i zmieniać się wraz z prawami dotyczącymi prywatności lub zaleceniami branżowymi.

5. Zarządzanie rozwojem

Ujednolicenie kluczowych wskaźników, zbudowanie wydajnego procesu tworzenia i zarządzania nowymi wersjami produktu lub usługi, umożliwią szybsze udostępnianie nowych funkcji przy jednoczesnym skróceniu czasu rozwoju. Dzięki istotnym metodom rozwoju, wdrożeń i kontroli jakości będziesz mieć pewność, że użytkownicy końcowi będą mogli w przewidywalny i ciągły sposób udostępniać nowe funkcje.

W nadchodzących tygodniach będziemy publikować spostrzeżenia i najlepsze praktyki ekspertów Salesforce, którzy pomagają w osiągnięciu sukcesu naszym klientom. Z pomocą ekspertów z naszego ekosystemu Salesforce i naszych partnerów, takich jak Clorce, otrzymasz wskazówki potrzebne do uzyskania pełnego obrazu klienta i informacji o nim.

Dowiedz się więcej o tym, jak przyspieszyć swoją drogę do zmaksymalizowania zwrotu z inwestycji (ROI ang. Return on Investment), korzystając z technologii Salesforce, z pomocą ekspertów Salesforce.

Źródło: https://www.salesforce.com/blog/fastest-path-roi-assurance-services/